Zadania logopedy

Logopeda szkolny:

 

▪ diagnozuje logopedycznie uczniów - przesiewowe badanie mowy;

▪ prowadzi terapię logopedyczną;

▪ przeprowadza konsultacje i porady logopedyczne dla uczniów i rodziców w zakresie 

  stymulacji rozwoju mowy uczniów i eliminowania jej zaburzeń;

▪ podejmuje działania profilaktyczne zapobiegające powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej we współpracy z rodzicami uczniów.

 

Terapia logopedyczna uczniów ma na celu usprawnienie ich wymowy, komunikacji, a co za tym idzie funkcjonowania w grupie. Ma bezpośrednie przełożenie na sukces dydaktyczny ucznia, dlatego też tak ważna jest współpraca z rodzicami w tym zakresie.

 

Bardzo proszę, aby każde z dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną miało założony swój zeszyt do zajęć. W zeszycie tym wklejane są ćwiczenia wykonywane na zajęciach, które należy powtarzać w domu systematycznie, najlepiej codziennie 10-15 minut. Ten czas to naprawdę niewiele, a pozwala w znacznym stopniu usprawnić narządy mowy, utrwalić nabyte umiejętności i osiągnąć zamierzone rezultaty.

  

 

Zapraszam Rodziców do skorzystania z konsultacji logopedycznych, na których pokażę, w razie niejasności, jak w sposób prawidłowy ćwiczyć z dzieckiem, udzielę porad związanych z profilaktyką powstawania wad wymowy,a w razie potrzeby skieruję do innych specjalistów.

 

Konsultacje logopedyczne:

 

▪ podczas wywiadówek i konsultacji dla rodziców;

▪ w godzinach pracy logopedy, za wcześniejszym umówieniem spotkania telefonicznie lub osobiście.