Informacje o programie

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020) to następca Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jednym z uczestników nowego programu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Fundacja ta prowadzi projekty wspierające m.in. mobilność kadry edukacji szkolnej. Projekty realizowane są na zasadach obowiązujących w programie Erasmus+.

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie projektu: „Kreatywne metody nauczania w oparciu o nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne”, który został zatwierdzony do realizacji z projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Główne założenie udziału w tym projekcie to osiągnięcie wysokiego poziomu kształcenia poprzez wdrożenie innowacyjnych metod nauczania, wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz rozwój kompetencji nauczycieli.

Projekt trwał od 1 września 2017 r. do 28 lutego 2019 r. Zaplanowano dwa wyjazdy dla nauczycieli: na kurs „Integrating Creativity and Innovation into Teaching” (Integracja kreatywności i innowacji w nauczaniu) do Włoch oraz obserwację, tzw. job shadowing w szkole partnerskiej w Hiszpanii. Nauczyciele podczas mobilności poznają metody aktywizujące stosowane na lekcjach i nowoczesne technologie. Realizacja projektu wpłynie na podniesienie jakości pracy szkoły poprzez innowacyjne sposoby działania, stosowanie atrakcyjnych metod i form pracy, programów odpowiadających na potrzeby uczniów.

Zapraszamy do przejrzenia interaktywnej prezentacji multimedialnej na temat działań, które nasza szkoła podjęła w ramach projektu.

PREZENTACJA

Zachęcamy także do zapoznania się z publikacją informacyjną na temat zrealizowanego projektu. Można ją pobrać poniżej.