Europejski Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej nr 2

Jak co roku obchodzimy Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Staramy się, aby ten dzień był obchodzony jak najbardziej atrakcyjny sposób. Mieliśmy już przedstawienia i stanowiska prezentujące wybrane kraje Europy.  W tym roku zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla najmłodszych klas, oraz konkurs wiedzy o krajach europejskich dla klas czwartych i piątych.

Konkurs odbył się w nowo wyremontowanej sali gimnastycznej. Reprezentacje klas odpowiadały na pytania sprawdzające ogólną wiedzę na temat europejskich państw, a ich koledzy gorąco dopingowali  kolegów. Konkurs wygrała reprezentacja klasy 4b. Poprzez takie imprezy chcemy zachęcić uczniów do nauki języków obcych i pokazać, że poprzez zabawę można się również  uczyć.