Uroczyste otwarcie Groty Odkrywców

Dziś nasza klasa miała zaszczyt aktywnie uczestniczyć w obchodach otwarcia Groty Odkrywców powstałej w naszej szkole. Z tej okazji razem z naszą panią przygotowaliśmy inscenizację pt. "W zgodzie z przyrodą". Ziemia skarżyła się na trujące ją powietrze, toksyczne odpady, ptaki i owady lamentowały, że żyje im się coraz gorzej, a las i woda z trwogą i smutkiem wskazywały wszechobecny brud i szarość.

Dzieci znalazły jednak sposób, by pomóc przyrodzie. Wpadły na pomysł utworzenia w szkole miejsca, gzie będzie można szczególnie zająć się tematami związanymi z ochroną przyrody, gdzie będzie można badać, odkrywać i przeprowadzać doświadczenia.

Po zaprezentowaniu inscenizacji przyszła pora naukę i zabawę w Grocie Odkrywców.