Razem bezpieczniej!

20 listopada w naszej szkole odbył się finał konkursu plastycznego dla klas I pt. „Gdy ulicą idę sam, w głowie rady Hektora mam!” oraz konkursu literackiego dla klas II pt. „Wiosna, lato, jesień zima, Hektor mnie za rękę trzyma”. Wszystkie prace konkursowe opierały się o tematykę realizowaną w programie „Bezpieczny świat ucznia”, autorstwa Doroty Pawłowskiej, Violetty Ryszczyk oraz Grażyny Tkocz. Najmłodsi uczniowie z powagą podeszli to postawionego przed nimi wyzwania.  Powstały interesujące prace, bogate w treści związane z bezpieczeństwem. Dzieci wykazały się dużą znajomością zasad i przepisów związanych z bezpieczeństwem. W konkursie plastycznym przyznano następujące stopnie: I miejsce dla Dominiki Kłapczyk, II miejsce dla Zofii Kędrackiej oraz III miejsce dla Soni Krubnik. Magdalena Walewarder oraz Kamila Gawlik otrzymały wyróżnienie.  W konkursie literackim wyniki przedstawiały się następująco: I miejsce Amelia Jarczyk, II miejsce Agata Orzoł, III miejsce Aleksandra Grajcka. Wyróżnienie otrzymała Marta Lupa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody z rąk Pana wiceburmistrza Jana Ratki oraz Pani wicedyrektor Elżbiety Swadźby. Konkurs nie był jednak jedyną atrakcją tego dnia. Uczniowie klas I-III mogli zobaczyć przedstawienie pt. „Psoty nie z tej ziemi”. Następnie starsza sierżant Pani Ewa Sikora oraz  starszy sierżant Pan Paweł Oleksiński przeprowadził pogadankę dla dzieci dotyczącą kwestii bezpieczeństwa podczas kontaktów z nieznajomymi.  Największą niespodzianką było jednak pojawienie się gościa – sierżanta Hektora, który osobiście pogratulował dzieciom oraz sprawił wszystkim wiele radości. Pamiętajmy – razem bezpieczniej!