Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap miejski, odbył się 5 kwietnia br. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach Średnich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wojtek Rzepka z klasy 3a SP, Julia Łukasik z 5b, Łukasz Łapot z 6a, Miłosz Nowakowski z 7a oraz Dawid Machul z IIa G. Młodzież musiała się wykazać wysokim poziomem wiedzy nt. bezpieczeństwa przeciwpożarowego, historii pożarnictwa w Polsce, a także specjalistycznej terminologii związanej ze strażą pożarną. Nasi uczniowie popisali się dużą wiedzą zajmując czołowe miejsca. Najlepszy okazał się Dawid Machul, który zajął I miejsce zdobywając maksymalną liczbę punktów. Za ten rzadko spotykany wyczyn Dawid otrzymał dodatkową nagrodę od p. Naczelnik Iwony Gejdel.

11 kwietnia Dawid będzie reprezentował naszą szkołę na etapie powiatowym w Orzeszu.