Wizyta studentów

3 grudnia nasza szkoła gościła grupę studentów pedagogiki z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wizyta związana była z realizacją przez szkołę programu „Kreatywne metody nauczania w oparciu o nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne”, który został zatwierdzony do realizacji z projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Przyszli pedagodzy oraz nauczyciele uczestniczyli w warsztatach dotyczących zastosowania najnowszych technologii informatycznych w procesie dydaktycznym oraz wzięli udział w zajęciach przyrodniczych przeprowadzonych w Grocie Odkrywców. Studenci odwiedzili także Salę Doświadczania Świata.

Wizyta była bardzo cennym doświadczeniem dla młodych ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z pracą w szkole. Obserwowanie lekcji oraz szkolnej codzienności na pewno stanie się zalążkiem kreatywnych i ciekawych pomysłów wykorzystanych w trakcie praktyk studenckich.