Konferencja "Witaj, Europo!"

28 lutego 2019 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole konferencję Witaj, Europo! podsumowującą projekt „Kreatywne metody nauczania w oparciu o nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne”, realizowany w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, ze środków  Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020 na zasadach programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna. Podczas spotkania przedstawicieli władz miasta, Kuratorium Oświaty, szkół, przedszkoli, nauczycieli, rodziców oraz uczniów dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniami zdobytymi podczas mobilności zagranicznych nauczycieli. Pierwszą mobilnością był kurs „Integrating Creativity and Innovation into Teaching” (Integracja kreatywności i innowacji w nauczaniu) zorganizowany przez Centro Studi Europeo EUROPASS we Florencji w celu pogłębienia wiedzy i umiejętności w zakresie innowacyjnych metod oraz narzędzi rozwijających kreatywność uczniów. Drugim działaniem nauczycieli w ramach udziału w projekcie był job shadowing, czyli poznawanie pracy na danym stanowisku poprzez obserwację. Grupa ośmiu nauczycieli gościła w hiszpańskiej szkole - Escola Torre Barona w Castelldefeles, poznając metody aktywizujące i technologie informacyjne stosowane na lekcjach różnych przedmiotów. Podczas konferencji promowaliśmy także ideę angażowania się szkół we współpracę międzynarodową. Wśród pozytywnych aspektów współpracy zagranicznej możemy wskazać przede wszystkim: wzbogacenie oferty zajęć edukacyjnych, bardziej efektywne działania na rzecz lokalnego środowiska, nabycie umiejętności działania na poziomie międzynarodowym.

Dziękujemy za wsparcie naszych działań i udział w konferencji.

Zapraszamy także do zapoznania się z interaktywną prezentacją na temat działań w ramach projektu.

PREZENTACJA