Aktywna Tablica

W roku szkolnym 2018/2019 dzięki przystąpieniu do programu "Aktywna Tablica" nasza szkoła wzbogaciła się w nowoczesny sprzęt.

Aktywna Tablica

Finansowanie

Program „Aktywna Tablica” finansowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Sprzęt zakupiony w ramach programu

W sali informatycznej zainstalowany został nowoczesny dotykowy mnonitor interaktywny firmy Avtek. Dzięki dużemu 65-calowemu ekranowi, każda lekcja informatyczna jest znacznie ciekawsza i bardziej atrakcyjna dla uczniów.

Monitor interaktywny Avtek 65

Sala biologiczna wzbogaciła się o dużą tablicę interaktywną Avtek o wielkości 80-cali wraz z nowoczesnym krótkoogniskowym projektorem. Nowy sprzęt pozwala zastąpić tradycyjną tablicę suchościeralną i także wyświetlać ciekawe filmy i animacje obrazujące nieraz trudne zagadnienia dla uczniów.

Tablica intetaktywna Avtek 80

Ponadto dzięki własnemu finansowaniu szkoły, sala informatyczna wzbogaciła się także o nowoczesny laptop Dell klasy biznesowej z procesorem Intel ósmej generacji z pojemnym i szybkim dyskiem SSD oraz 8GB pamięci RAM. Laptop ten ze względu na swoją wydajność, doskonale współpracuje z dużym monitorem interaktywnym i może sprostać każdym zadaniom.

Laptop DELL

Szkolny zespół nauczycieli

W ramach wdrażania projektu „Aktywna Tablica” w naszej szkole powołano zespół nauczycieli wspierający pozostałych pracowników w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii podczas prowadzonych lekcji. Nauczyciele dzielą się swoimi doświadczeniami i świadczą pomoc związaną z obsługą i efektywnym wykorzystywaniem technologii informatyczno-komunikacyjnych. Na końcu strony można pobrać scenariusze zajęć i inne dokumenty, którymi dzielą się nauczyciele.

Międzyszkolna sieć współpracy

Nasza szkoła współpracuje z innymi łaziskimi placówkami, które także wdrażają program „Aktywna Tablica” W dniach 14.11.2018 r., 12.12.2018 r. oraz 16.01.2019 r. nauczyciele kilku szkół odbyli spotkania w ramach międzyszkolnej sieci współpracy. Tematem spotkań były sprawy organizacyjne i szkolenie z programowania w języku C++. Ostatnie zaplanowane spotkanie odbyło się w naszej szkole i dotyczyło efektywnego wykorzystania tablic i ekranów multimedialnych na prowadzonych zajęciach.

Lekcje otwarte

W ramach programu w naszej szkole zaplanowano dwie lekcje otwarte dla nauczycieli prezentujące, jak korzystać z nowoczesnych technologii informatyczno-komunikacyjnych na lekcjach. Lekcja informatyczna odbyła się dnia 6 czerwca 2019 roku w klasie 4b.