Planeta Energii

Od wielu lat w naszej szkole szczególnie zwraca się uwagę na edukacje ekologiczną.

Wiemy, że „czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał”.

Od naszego odpowiedzialnego zachowania zależy los naszej planety,  a więc nas samych.

Edukację ekologiczną realizujemy  m.in. poprzez udział w konkursach ekologicznych.

W grudniu 2020 roku uczniowie klasy VB wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Planeta Energii.

W ramach pracy konkursowej  należało zrealizować  dwie lekcje na platformie Planeta  Energii – misja 2 – Kraina Odpadów.

01.12.2020 r. została zrealizowana  pierwsza lekcja z wykorzystaniem  platformy Planeta Energii. Omówiliśmy temat : „Jak segregować odpady”.

Lekcja odbyła się w sposób zdalny z wykorzystaniem komunikatora Teams. Najpierw zapoznaliśmy się z problemami Mieszkańców Planety Energii. Następnie oglądaliśmy kolejne animacje   i wspólnie rozwiązywaliśmy zadania z tematu „Jak segregować odpady?” Zadanie 6 uczniowie wykonywali samodzielnie.

08.12.2020 r. odbyła się  druga lekcja  z wykorzystaniem  platformy Planeta Energii. Omówiliśmy  temat : Co się dzieje z odpadami po wyrzuceniu? Oglądaliśmy wspólnie animacje  z tematu „Co się dzieje z odpadami po wyrzuceniu?”.

Druga część pracy konkursowej to prezentacja zatytułowana SEGREGOWANIE, ODZYSKIWANIE , POMAGANIE. Zaproponowaliśmy Mieszkańcom zaśmieconej Planety Energii działania, które mogą realizować aby zmniejszyć ilość odpadów. Jako przykład podaliśmy to, co robi się w naszej szkole. Zapraszamy do zobaczenia prezentacji dostępnej w plikach do pobrania.

Wykonywanie zadań to była wspaniała zabawa. Wiele się nauczyliśmy.

Zamierzamy kontynuować „wizyty” na Planecie Energii, a także zachęcić do tego inne klasy naszej szkoły.