Skarpetki w akcji

Uczennice klasy 7a: Natalia Pukocz, Amelia Wróbel i Agata Żogała otrzymały wyróżnienie w Wielkim Konkursie Skarpetkowym „Skarpetki w akcji” zorganizowanym przez Teatr Groteska w Krakowie.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu według własnego scenariusza przedstawienia teatralnego, w którym wystąpią… skarpetki.

Inspiracją była książka Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. W konkursie oceniono 117 prac z całej Polski. Nasze uczennice przedstawiły typy uczniów w szkole za pomocą własnoręcznie wykonanych pacynek, wykazując się wszechstronnymi uzdolnieniami: plastycznymi, literackimi, reżyserskimi, aktorskimi. Dziewczyny udowodniły, że teatr żyje, nawet gdy instytucje kulturalne są zamknięte.