Mała książka - wielki człowiek

1 oraz 2 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie pierwszoklasistów w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” Instytutu Książki, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Projekt został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej. Stawiając swoje pierwsze kroki w nauce czytania pierwszoklasiści rozpoczynają niezwykłą przygodę, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z literatury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

W ramach udziału w projekcie pani Dyrektor Grażyna Tkocz wraz z wychowawcami klas pierwszych wręczyły uczniom Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.