Dzień Drzewa

Jeśli patrzysz na drzewo i widzisz cud -
wtedy wreszcie zobaczyłeś drzewo
Antony de Mello

10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. Z tej okazji, podczas lekcji biologii i zajęć świetlicowych, uczniowie uczestniczyli w zajęciach terenowych poświęconych tematyce drzew. Najpierw zapoznawali się z informacjami na temat drzew umieszczonymi się na tablicy na szkolnym korytarzu. Druga część zajęć odbywała się w ogrodzie szkolnym. Dzieci poznawały nazwy drzew znajdujących się w otoczeniu szkoły, dyskutowały o roli drzew w przyrodzie i w życiu człowieka.

Poznawały także historię utworzenia pomnika przyrody – wierzby „Piast” znajdującej się w szkolnym ogrodzie.

Wspólnie podjęliśmy kilka zobowiązań dotyczących zachowania wobec drzew:

• kora drzew pełni taką funkcję jak nasza skóra - nie uszkadzaj jej,
  • drzewa produkują tlen potrzebny nam do oddychania - nie obrywaj gałęzi i liści drzew rosnących w szkolnym ogrodzie,
  • papier wykonany jest z drewna - pamiętajmy, makulaturę zbieramy do niebieskiego worka,
  • drukujmy dokumenty dwustronnie, aby nie marnować papieru.