Nasza Szkoła realizowała projekt „TO(działa)MY!”

W październiku 2021 r. nasza placówka przystąpiła do projektu „TO(działa)MY!”, którego organizatorem są akcja UNICEF Polska i Fundacja Santander Bank Polska.

Celem projektu jest kształtowanie postawy zaangażowania społecznego wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzeby najbliższego otoczenia oraz budowanie świadomości młodych ludzi w obszarach związanych z ekologią, edukacją, kulturą i rozrywką.

W programie uczestniczyli uczniowie klasy VI B . Wspólnie zadecydowaliśmy, że zrealizujemy projekt w obszarze ekologia i środowisko. Nawiązaliśmy kontakt ze Stowarzyszeniem Pro Animali, które opiekuje się bezdomnymi zwierzętami na terenie powiatu mikołowskiego. Otrzymaliśmy propozycję ozdobienia domku dla kotów wolno żyjących.

Podczas kolejnych zajęć z wychowawcą, podzieliliśmy uczniów na cztery grupy - każda miała ozdabiać jedną ścianę domku. Następnie dokonywaliśmy pomiaru domku, który dostarczyło do szkoły Stowarzyszenie Pro Animali. Kolejny etap to wykonanie projektów na papierze . Każdy członek grupy proponował element ozdoby. Następne zajęcia poświęciliśmy już na malowanie domku.

30 listopada 2021r. odbyło się uroczyste ustawienie domku na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Dworcowej. Pani Gabriela Bartecka -Prezes Stowarzyszenia Pro Animali , która wygłosiła pogadankę na temat kotów wolno żyjących oraz wyraziła podziękowanie dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich za stałą współpracę . W spotkaniu uczestniczyli również strażnicy miejscy, którzy przewozili domek, Pan Prezes spółdzielni mieszkaniowej osiedla , na którym stoi domek oraz reporterka Gazety Łaziskiej.

Koty od razu zaakceptowały nowe lokum. W naszej obecności zjadły tam pierwszy posiłek.

Jesteśmy pewni, że kotkom będzie się dobrze mieszkało w nowym domku.