„Dokarmiaj ptaki zimą”

Opiekujące się bezdomnymi zwierzętami Stowarzyszenie Pro Animali, w nagrodę za wieloletnią współpracę, podarowało naszej szkole karmnik dla ptaków. Został on ustawiony w szkolnym ogrodzie.

Uczniowie klasy  6A zaangażowali się w akcję dokarmiania ptaków .

Wykonali plakaty zachęcające do dokarmiania ptaków w okresie zimowym, które zostały zawieszone na gazetce ściennej, na szkolnym korytarzu. Można tam znaleźć informacje o tym, czym należy karmić ptaki oraz jakie gatunki odwiedzają  zimą nasz ogródek.

Podczas lekcji biologii odbyło się oficjalne otwarcie nowej „ptasiej stołówki". Została wsypana pierwsza porcja pokarmu.

Zachęcamy społeczność szkolną do udziału w akcji, zarówno na trenie szkoły jak i we własnych domach. Wiosną i latem ptaki odwdzięczą się  nam pięknym śpiewem.