Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ/Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim i jest dostępna w plikach do pobrania.

Uczniowie z Ukrainy mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach. Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia podania (заява для прийняття до початкової школи) oraz oświadczenia dotyczącego klasy, do której dziecko uczęszczało w Ukrainie. Wzory dokumentów są umieszczone na stronie internetowej szkoły.