Zainwestuj w naszą planetę

26 kwietnia uczniowie klasy 6b  poprowadzili szkolną audycję na temat historii Dnia Ziemi. Wyjaśniono znaczenie tegorocznego hasła Światowego Dnia Ziemi „Zainwestuj w naszą planetę”. Przypomniano jak, poprzez zwykłe, codzienne działania możemy chronić naszą planetę przed degradacją. Uczniowie klasy 1b śpiewając piosenkę o tematyce ekologicznej zachęcali do ochrony środowiska. Wydarzenia w szkole zorganizowali nauczyciele - Aleksandra Malik i Zofia Liczba.

Rok 2022 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonego Rozwoju Gór. Uczniowie podczas lekcji przyrody i biologii poznawali górskie parki narodowe w Polsce. Został zaprezentowany film na temat zasad zachowania się w parkach narodowych, w tym podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas górskich wycieczek. Na korytarzu szkolnym przygotowano wystawę plakatów wykonanych przez uczniów na temat górskich parków narodowych. Uczniowie mogli się wykazać wiedzą przyrodniczą odpowiadając na pytania dotyczące walorów parków narodowych. Pamiętajmy o szanowaniu pięknej polskiej przyrody podczas górskich wędrówek!