Miejski Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

30 maja w Szkole Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Wzięli w nim udział uczniowie klas III, IV, V i VI łaziskich szkół podstawowych.

Uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym, który pełen był zagadek, rebusów i krzyżówek ortograficznych. W kategorii klas III-IV pierwsze miejsce wywalczyła Oliwia Wojtas z SP1, drugie miejsce zajął Szymon Słomiany z SP5, a trzecie miejsce Paulina Kaczmarczyk z SP2. W kategorii klas V-VI pierwsze miejsce wywalczyła Magdalena Walewander z SP3, a  drugie miejsce zdobyła Klaudia Skutela z SP6. Jury przyznało dwa równorzędne miejsca trzecie - Amelii Jarczyk z SP2 oraz Martynie Górak z SP5.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy podeszli do ortograficznych zawodów. Poziom konkursu był bardzo wysoki, co cieszy, szczególnie w dobie tak zaawansowanej cyfryzacji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku młodzi łaziszczanie znów powalczą o tytuł mistrza ortografii.