Spotkania uczniów z policjantami

13 czerwca 2022 w ramach działań profilaktycznych policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych odwiedzili uczniów naszej szkoły. BAWCIE SIĘ, ALE Z GŁOWĄ to hasło przewodnie spotkania.

Uczniowie klasy I – VI uczestniczyli w prelekcjach na auli szkolnej, natomiast uczniowie klas VII –VIII mieli możliwość spotkania z policjantami w salach lekcyjnych. Funkcjonariusze odwiedzili także oddział przygotowawczy dla uczniów z Ukrainy. Policjanci w trakcie prelekcji i pogadanek w salach lekcyjnych poruszyli tematy związane z bezpieczeństwem w trakcie nadchodzących wakacji. Wakacje to czas odpoczynku i zabawy, ale zawsze należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Policjanci przypomnieli najważniejsze z nich. Korzystamy tylko z kąpielisk i zbiorników wodnych, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy. W czasie wycieczek do lasu i na górskich szlakach uważamy na żmije wygrzewające się na ścieżkach. Z placów zabaw korzystany w bezpieczny sposób. Pamiętamy o bezpieczeństwie w trakcie wycieczek rowerowych: sprawne hamulce i kask na głowie to podstawa. Będąc w domu pamiętamy, aby otwierać drzwi tylko osobą znajomym. Bezpieczne korzystanie z sieci, to także jeden z tematów poruszonych przez policjantów. W klasach VII – VIII poruszano także tematy związane z zagrożeniem jakie niesie ze sobą korzystanie z używek.

Dziękujemy za wizytę w naszej szkole. Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji.