Pasowanie pierwszoklasistów

6 października 2022 r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

Bohaterami tego dnia byli uczniowie klasy Ia i Ib. Podczas uroczystej akademii dzieci z klas pierwszych zaprezentowały wspaniałe programy artystyczne, które zostały przygotowane przez wychowawców: panią Irenę Kosmalską oraz panią Gabrielę Kowalczykiewicz. Wszyscy zebrani na sali byli pod ogromnym wrażeniem występów dzieci. Później rozpoczął się najważniejszy moment tego dnia. Wszystkie dzieci klasy Ia i klasy Ib złożyły przysięgę, w której zobowiązały się do pilnej nauki i przestrzegania zasad panujących w szkole. Następnie Pani Dyrektor Grażyna Tkocz uroczyście pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2. Po akademii rodzice zostali zaproszeni na prelekcję dotyczącą kwestii wychowawczych dziecka. Ten dzień był wyjątkowy i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.