Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2022/2023

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego odbędą się w naszej szkole od 18 października 2022 roku, zgodnie z poniższym harmonogramem. Za przeprowadzenie konkursów odpowiada Śląski Kurator Oświaty. Za organizację trzech stopni konkursów, zgodnie z regulaminem konkursu, odpowiada dyrektor szkoły.

Terminy i godziny przeprowadzenia pierwszego stopnia Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w szkole:

Konkurs przedmiotowy z matematyki - 25 października 2022 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z j. polskiego - 24 października 2022 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z j. angielskiego - 19 października 2022 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z geografii - 26 października 2022 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z biologii - 18 października 2022 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z historii - 20 października 2022 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z chemii - 27 października 2022 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z fizyki - 21 października 2022 roku, godzina 8.00

Kryteria kwalifikacji uczestników do poszczególnych stopni konkursu dla uczniów szkół podstawowych:

1) do pierwszego stopnia przystępują uczniowie na zasadzie dobrowolności;

2) do drugiego stopnia kwalifikują się uczniowie, którzy na pierwszym stopniu uzyskali wymaganą liczbę punktów, ustaloną przez szkolną komisję konkursową;

3) do trzeciego stopnia kwalifikują się uczestnicy stopnia drugiego, którzy na tym stopniu uzyskali co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia.

2. Uczestnicy trzeciego stopnia mogą uzyskać tytuł laureata lub finalisty:

1) laureatami zostają uczestnicy, którzy uzyskali co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia;

2) finalistami zostają pozostali uczestnicy zakwalifikowani do trzeciego stopnia, którzy uzyskali co najmniej 50% punktów możliwych do zdobycia.

Informacje dotyczące organizacji konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2022-2023 znajdują się poniżej w pliku do pobrania.

Regulaminy konkursów z poszczególnych przedmiotów dostępne są na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach.