Szkoła pamięta 2022

Już po raz kolejny w 2022 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych przystąpiła do akcji „Szkoła Pamięta”. Ideą projektu jest zachęcanie dzieci i młodzieży do upamiętniania ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o realizowanych przedsięwzięciach. W ramach uczestnictwa w tejże akcji nasi uczniowie odwiedzili łaziski cmentarz na którym spoczywają ofiary oraz żołnierze II wojny światowej. Ponadto młodzież wykonała gazetki na temat wielkich Polaków, których wspominamy w okresie Święta Zmarłych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w lekcjach, które poświęcone były nieżyjącym już twórcom, poetom, naukowcom.

Mamy nadzieję, że te działania przyczynią się do bogacenia wiedzy historycznej naszych uczniów.