II Jarmark Bożonarodzeniowy

Boże Narodzenie to najbardziej wyjątkowy i wyczekiwany czas w roku. Każdy z nas pragnie jak najdłużej cieszyć się atmosferą świątecznej radości. Choć ten magiczny okres dopiero się rozpoczyna, w naszej szkole udało się już przywołać dobrego ducha Świąt Bożego Narodzenia. 13 grudnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2  im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych odbył się II Jarmark Bożonarodzeniowy.

W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyli nam: Pan Burmistrz Aleksander Wyra, Pan Wiceburmistrz Jan Ratka, Pani Naczelnik Joanna Palenta, Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Król, Pani Jolanta Ucka i Pan Mateusz Eichner - radni Rady Miejskiej w Łaziskach Górnych, pracownicy i uczniowie dwójki  oraz rodziny uczniów. Podczas jarmarku uczniowie każdej klasy zaprezentowali przygotowany przez nich program artystyczny, na który składały się recytacje, prezentacje aktorskie, tańce oraz śpiewy kolęd i pastorałek przy akompaniamencie instrumentów. Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem zaangażowania dzieci i młodzieży w szkolną uroczystość. Każdy występ zaskakiwał swoją różnorodnością oraz ujęciem tematyki bożonarodzeniowej. Jarmark – poza częścią artystyczną – zapraszał także do wspólnego biesiadowania. Nasi goście mogli skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców uczniów, rozgrzewającej zimowej herbaty oraz gorącej czekolady.  Starannie wykonane stroiki świąteczne oraz ozdoby wykonane przez naszych uczniów oraz ich rodziców zachęcały do zakupów.

Grudniowie kolędowanie już po raz drugi było okazją do integracji społeczności szkolnej z rodzinami naszych uczniów oraz ze społecznością lokalną. Cieszymy się, że zaangażowanie rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów przyczyniło się do budowania tradycji Szkoły Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych.

Wszystkim gościom dziękujemy na wspólną radość kolędowania. Mamy nadzieję, że zachowacie Państwo w swoich sercach dobre i ciepłe wspomnienia z pobytu w murach naszej szkoły. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wspólnych uroczystości.