Hektor zawsze rękę nam poda!

W grudniu 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych przeprowadzono miejski konkurs plastyczny dla uczniów klas I łaziskich szkół podstawowych „Gdy słota i jesienna pogoda, Hektor zawsze rękę nam poda!”.

Tematyka konkursu opierała się treści związane  z programem Bezpieczny świat ucznia autorstwa Doroty Pawłowskiej, Violetty Ryszczyk i Grażyny Tkocz, którego nadrzędną ideą jest wzbogacanie wiedzy uczniów z zakresu profilaktyki bezpiecznych zachowań. Uczniowie z zaangażowaniem podeszli do zadania, czego efektem były piękne i przemyślane prace plastyczne. I miejsce zdobył Wojciech Borys z SP4, II miejsce wywalczyła Malwina Ficek z SP6,  a III Zuzanna Kasperek z SP4. Jury przyznało także dwa wyróżnienia: Pawłowi Pióreckiemu z SP1 oraz Alicji Kopytko z SP2. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom turnieju!