Świętujemy jubileusz szkoły

Rok 2023 jest szczególny dla naszej szkoły ponieważ świętujemy rocznicę 85-lecia jej istnienia.

Na przestrzeni lat funkcjonowała tutaj szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum ogólnokształcące, liceum profilowane, by ponownie stać się łaziską podstawówką. 2 września 2013 roku w mury budynku przy ulicy Cieszyńskiej powróciła Szkoła Podstawowa nr 2. Obecnie świętujemy jej 10-lecie. Istnienie szkoły w tym miejscu wymagało odważnych i stanowczych decyzji władz miasta, szczególnie Pana Aleksandra Wyry - Burmistrza Miasta Łaziska Górne, któremu zawdzięczamy jej ponowne otwarcie oraz to jak dzisiaj wygląda. Dziękujemy za wspieranie naszych działań, duże zaangażowanie, za dotrzymywanie złożonych obietnic oraz za udział w tworzeniu najnowszej historii naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przedstawiającej ostatnie 10 lat naszej szkoły.

Szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy i umiejętności, ale również zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczymy się tu współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać się nawzajem i szanować. Ważne jest abyśmy wspólnie dbali, by szkoła była miejscem bezpiecznym, życzliwym i otwartym. Stworzenie dobrej atmosfery będzie możliwe tylko wtedy, gdy razem – uczniowie, nauczyciele i rodzice – będziemy się o to starać.

Życzymy uczniom, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać ich zdolności, talenty i mocne strony oraz budował pewność siebie.