Mistrzowie Ortografii

26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się XXIX Miejski Konkurs Ortograficzny MISTRZ ORTOGRAFII zorganizowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Łaziskach Górnych.

Jak co roku uczniowie łaziskich szkół podstawowych musieli zmierzyć się z najeżonym ortograficznymi pułapkami testem. Chociaż tu i ówdzie czyhało chytre licho, a w zanadrzu był cały zastęp kukułek, pustułek i piegż - harde zuchy nie straciły hartu ducha.

W kategorii klas III-IV tytuł Mistrza Ortografii otrzymała OLGA DOMAGAŁA z SP 3, tytuł I Wicemistrza Ortografii uzyskał OLAF ZWOLAKIEWICZ z SP1, tytuł II Wicemistrza Ortografii - ANNA KOBA z SP 6. Z wielką dumą informujemy, że w kategorii klas V-VI zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii zdobyła nasza uczennica - KAROLINA PAJKA. Tytuł I Wicemistrza Ortografii przyznano KLAUDII NORAS z SP1, tytuł II Wicemistrza Ortografii otrzymał BENON SYNOWIEC z SP 5.

Zwycięzcom gratulujemy wyjątkowej w dzisiejszych czasach znajomości zasad ortograficznych. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Szczególne podziękowania składamy Wydziałowi Edukacji, Ochrony Zdrowia, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych za ufundowanie cennych nagród. Za rok zapraszamy na jubileuszową edycję konkursu.