Pasowanie na ucznia

8 października w Zespole Szkół im. Piastów Śląskich miała miejsce uroczystość Pasowania na ucznia. Dzieci z klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej nr 2 specjalnie na tę okazję przygotowały program artystyczny. Po wspaniałym występie nadszedł czas na przyjęcie do braci uczniowskiej. Nasi najmłodsi żacy po złożeniu ślubowania zostali pasowani przez Panią Dyrektor Grażynę Tkocz na ucznia Zespołu Szkół im. Piastów Śląskich. Każdy pierwszoklasista został dotknięty magicznym ołówkiem, przez co w symboliczny sposób został włączony do rodziny uczniowskiej. Uroczystą przysięgę złożyli również czwartoklasiści, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w naszej szkole. W tym wyjątkowym dniu mogliśmy cieszyć się obecnością pana Burmistrza Miasta Aleksandra Wyry, zaproszonych gości, nauczycieli oraz rodziców.

Wszystkim nowym uczniom życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.