Lekcja żywej historii

19 października gościliśmy w naszej szkole rycerzy z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Ich działalności dydaktycznej patronuje TVP HISTORIA.

Gimnazjaliści uczestniczyli w lekcji na temat pierwszych Piastów. Słuchając ciekawych i humorystycznych opowieści na temat wierzeń i zwyczajów pierwszych Piastów, widzowie przenieśli się do dawnych czasów. Ważnym elementem lekcji była interaktywność – uczniowie odgrywali różne role, m.in. przedstawili scenę ślubu Dobrawy i Mieszka, brali udział w polowaniu, pojedynku rycerskim, postrzyżynach. Dzięki temu mieli niepowtarzalną okazję włożenia zbroi oraz historycznych strojów. Największe zainteresowanie wśród chłopców wzbudziła broń, której używano w dawnych czasach. Warto dodać, że wszystkie wykorzystywane eksponaty to wierne repliki historycznych oryginałów.

Dzięki atrakcyjnej formie przekazu lekcja na długo pozostanie w pamięci uczniów. Zapraszamy do galerii.