Ciekawa strona fizyki

13 października 2016 r. uczniowie klasy 2 gimnazjum odwiedzili Festiwal Nauki w Katowicach. Impreza jest organizowana przez śląskie uczelnie. Na stoiskach przygotowanych przez studentów można było się zapoznać z ciekawostkami z bardzo różnych dziedzin naukowych

Wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. 18 listopada uczniowie 2 klasy gimnazjum obserwowali gwiazdy w Śląskim Planetarium. Odbyła się także lekcja w obserwatorium astronomicznym w Chorzowie.

W Pałacu Młodzieży w Katowicach 23 listopada gimnazjaliści z 3 klasy uczestniczyli w warsztatach fizycznych z cyklu „Badacz przyrody”. Uczniowie poznawali zagadnienia związane z optyką oraz różnymi własnościami substancji poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń.