Dzień Patrona

Tegoroczny Dzień Patrona został uczczony grą terenową odbywającą się w otoczeniu szkoły. W szkolmy ogrodzie zostało rozstawionych 14 stanowisk, w których kilkuosobowe drużyny klas V i VI SP oraz gimnazjum wykonywało różnorodne zadania .  Trzeba było wykazać się wiedzą na temat  Piastów Śląskich, sportowymi umiejętnościami. Uczniowie rozwiązywali rebusy , układali rymy oraz wiele innych zadań. Piękna pogoda i  majowa zieleń dookoła. Nauka poprzez zabawę i  wypoczynek na świeżym powietrzu. Takich dni mogłoby być więcej w ciągu roku szkolnego.

Jedna z drużyn naszej klasy zwyciężyła w kategorii drużyn SP i otrzymała podczas II Rodzinnego Pikniku Piastowskiego, z rąk Pana Aleksandra Wyry- Burmistrza Łaziska Górnych, cenne nagrody!

O godzinie 16 nastąpiło rozpoczęcie II Rodzinnego Pikniku Piastowskiego. Na szkolnym boisku odbywały się występy taneczne i muzyczne uczniów naszej szkoły  a także różnorodne zawody sportowe m.in. rywalizacja sportowa drużyn klas  składających się z uczniów i rodziców.   Dla najmłodszych "Piastów" dużą atrakcją był dmuchana zjeżdżalnia w kształcie zamku znajdująca się w szkolnym ogrodzie. Rodzice zadbali o pyszne wyżywienie i napoje. Można było wygrać cenne nagrody kupując los.

Składamy  gorące podziękowania Rodzicom, którzy włączyli się w organizację Pikniku oraz uczestniczyli w zawodach sportowych. Bez Was ta wspaniała impreza nie mogła by się odbyć.