Czytanie łączy pokolenia

W dniach 16-19 grudnia świetlica wraz z biblioteką szkolną organizuje czytanie bajek w magicznej atmosferze. Niezbędna będzie wówczas pomoc dorosłych (rodziców, dziadków). Zapraszamy chętnych do udziału w akcji.

W ramach akcji Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi  zorganizowano tydzień wspólnego czytania pod hasłem  Czytanie łączy pokolenia. Zaprosiliśmy rodziców i dziadków naszych pociech do odczytywania wybranych fragmentów opowiada, bajek i baśni, które odbywały się w bibliotece.
W kameralnym gronie i w specjalnie przygotowanym wystroju biblioteki dzieci wysłuchały
m. in. Baśni Andersena takich jak: Nowe szaty cesarza, Królowa śniegu, Calineczka, Dzielny ołowiany Żołnierz, a także Karola Dickensa Opowieść wigilijna, Marii Kownackiej Plastusiowy Pamiętnik.
Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem dlatego też, pragniemy kontynuować wspólne czytanie w Nowym Roku. Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów do włączenia się w wspólne przedsięwzięcie. Chcemy zachęcić dorosłych do częstego, głośnego czytania swoim dzieciom, gdyż takie spędzanie wspólnego czasu buduje silne więzi oraz skłania do refleksji i rozmowy. Ponadto rozwija w naszych dzieciach kreatywność, ćwiczy zapamiętywanie, a co najważniejsze uczy po przez zabawę.
Spędzajmy wspólnie czas! Rodzice i wychowawcy- czytajmy dzieciom na głos!
...Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie -
w każdym razie wygra...
                                                                                                                 (H. Sienkiewicz)