Wydarzenia

18.11.2014 -  Pierwsze zebranie komitetu lokalnego  tzw.  grupy roboczej czyli najbardziej zaangażowanych w działalność ekologiczną członków naszej społeczności . Nasza grupa jest bardzo zróżnicowana wiekowo. Mamy reprezentację klas nauczania początkowego  szkoły podstawowej, uczniów klas IV i V SP oraz gimnazjalistów . W przyrodzie różnorodność jest pożądana . Mamy więc nadzieję,  że wytężona praca tak  zróżnicowanej grupy jak nasza zaowocuje ciekawymi i skutecznymi inicjatywami .

26.11.2014 –  W listopadzie  prowadzimy w naszej szkole audyt ekologiczny tzn.  sprawdzamy funkcjonowanie wielu  miejsc w budynku i otoczeniu szkoły , prowadzimy wywiady z uczniami i pracownikami szkoły. Chcemy się przekonać, czy przestrzegamy zasad ochrony środowiska np. czy segregujemy odpady.  Możemy w ten sposób wykryć te  miejsca , gdzie można coś poprawić, tak aby nasza szkoła mniej szkodziła środowisku. Przeprowadzone działania:

- audyt ekologiczny w sklepiku szkolnym

- sprawdzamy funkcjonowanie kuchni pod względem ekologicznym

- przeprowadzamy wywiad z paniami sekretarkami

- najmłodsi podczas pracy nad audytem ekologicznym

21.01.2015 – informujemy całą społeczność szkolną o przystąpieniu do programu „Szkoły dla Ekorozwoju”. Nasz piarowiec Wojtek opracował w wykonał gazetkę  na temat Ekoszkoły  umieszczoną na szkolnym korytarzu. Podczas lekcji wychowawczych  uczniowie poszczególnych klas podchodzili do gazetki i zapoznawali się  z informacjami na temat LCAE I Zielonej Flagi oraz z wynikami audytu ekologicznego w naszej szkole.

Pogłębiamy wiedzę na temat zdrowego odżywiania się w bardzo różnorodny sposób :podczas lekcji wychowawczych , na lekcjach biologii a nawet języka angielskiego . Zaangażowani są wszyscy nauczyciele, wszyscy uczniowie a także inni pracownicy szkoły.

W każdej klasopracowni jest gazetka ścienna na temat zdrowego odżywiania się.

Na zdjęciach w galerii: (21.01.2015) – gazetka wykonana przez panią higienistkę;

04.03.2015 - przykłady gazetek w klasopracowniach

Chcemy przekonać naszych kolegów i koleżanki , że należy jeść w szkole drugie śniadanie i  że powinno ono być zdrowe.

Nie powinniśmy zajadać się chipsami , słodkimi batoniki.

Składnikiem szkolnego śniadanie może być np. owoc , warzywo lub jogurt.

Ogłosiliśmy szkolny konkurs  dla  klas SP i Gimnazjum na zdrowe drugie śniadanie.

Styczeń  2015 - I edycja konkursu : „ Z bananem na ustach”.

Wygrała klasa IV SP.

Luty 2015 II edycja konkursu – „Mandarynki dla chłopczyka i dziewczynki”

Tym razem wygrały  aż dwie klasy IV SP i II B gimnazjum

16.02.2015 – akcja sprzedaży mandarynek pod hasłem „ Kup słodkie  mandarynki dla Siebie i swojej Walentynki”

17.02. 2015 -  dyskoteka klas IV  i V SP ze zdrowymi przekąskami.  Nasi rodzice przygotowali dla nas pyszne koreczki i sałatki owocowe oraz kolorowe kanapki.

13.03.2015 - obchodzimy III dzień z owocowym drugim śniadaniem. Hasło dnia  brzmiało : „An apple a day keeps  the doctor away”. Dzięki uprzejmości Straży Pożarnej w Łaziskach Górnych dotarły do naszej szkoły jabłka przeznaczone do bezpłatnej dystrybucji. Częstowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Jabłuszka były bardzo smaczne  i niestety skończyły sie zbyt szybko!

9.06.2015 - uczniowie klasy IV odwiedzili Przedszkole nr 3. Wyjaśniali dlaczego nie powinniśmy zjadać zbyt dużo słodyczy, chipsów i coca coli. Przedstawili prezentacje na temat tego, co powinniśmy jeść. Przedszkolakom szczególnie spodobały się zabawy o tematyce owocowo - warzywnej m.in. zabawa w „Pomidor” oraz zabawa sałatka owocowa.