,,Łańcuch czystych serc"

17 września 2013r już kolejny – dziesiąty raz – splótł się ,,Łańcuch zystych Serc”. To przedsięwzięcie ma na celu m.in. zwracać uwagę młodzieży na zjawisko narkomanii, alkoholizmu, przemocy interpersonalnej i oczywiście- nietolerancji.

W tym dniu w różnych placówkach publicznych w całej Polsce – w tym- w naszej szkole, ludzie chwytając się za ręce, tworząc symboliczny łańcuch, wyrażają sprzeciw wobec wymienionych zjawisk i w ramach poparcia wszelkiej działalności na rzecz dobra wspólnie się jednoczą. O godzinie 1300 w całym kraju rozległo się wycie syren i zabrzmiały dzwony kościelne. W naszej szkole przeprowadzono tę akcję na szkolnym korytarzu. Uczestniczka Powiatowej Szkoły Liderów – Monika Gorzawski - wprowadziła uczniów w tematykę akcji, a koleżanki – Julia Kowolik (z klasy III gimnazjum) oraz dziewczęta z klas I wzbogaciły spotkanie śpiewem piosenek. Nad całością czuwała pani Aleksandra Hanus. Staraliśmy się w ten sposób symbolicznie w tym dniu „Wznieść serce nad zło”. Czy nam się to udało?

Paulina Wojtek