Zielono mi w głowie

20.03 2015 - Pierwszy dzień wiosny - „Zielono mi w głowie

20.03.2015. obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny pod hasłem "Zielono mi w głowie". Możemy to rozumieć dosłownie lub w przenośni. W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu „Szkoła dla ekorozwoju” i w związku z tym szczególnie promujemy zdrowe odżywianie się. Dlatego w tym roku wiosenna zieleń kojarzy się nam z sałatą, szczypiorkiem i rzeżuchą.

Program dnia był bardzo bogaty i urozmaicony. Pierwsza część imprezy odbywała się  w salach lekcyjnych. Uczniowie klas IV, V SP i gimnazjum pod opieką nauczycieli przygotowywali zdrowe drugie śniadanie, np. kanapki, sałatki owocowe lub warzywne. Efekt pracy każdej klasy został zaprezentowany na wystawie na sali gimnastycznej.

W tym czasie uczniowie klas I i III SP ilustrowali zasady Kodeksu Ekologicznego naszej szkoły.

Druga część imprezy  odbyła się na sali gimnastycznej. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

W klasach od 1 do 3 szkoły podstawowej został ogłoszony konkurs na najlepsze i najciekawsze przebranie owocowe lub warzywne. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły prezentowali piękne i pomysłowe stroje wykonane wspólnie z rodzicami.

Następnie uczennica klasy II B gimnazjum Monika Rejek przedstawiła prezentację na temat drugiego śniadania w szkole. Mówiła dlaczego powinniśmy je jeść i co powinniśmy spożywać.

Potem każda z klas gimnazjum oraz  IV i V SP prezentowała scenkę - antyreklamę niezdrowego produktu, przygotowaną wcześniej na lekcjach wychowawczych.  Koledzy i koleżanki przekonywali nas bardziej poważnie lub zabawnie, że spożywanie słonych  paluszków, coca coli, hamburgerów, chipsów czy napojów energetyzujących jest dla nas szkodliwe.

Uczennice klasy I gimnazjum Emilia Kowolik i Julia Czechowska zaprezentowały piosenkę "Ogórek  - zielony ma garniturek", w której wykonanie włączyła się cała sala.

Obchody pierwszego dnia wiosny zakończyły się bardzo atrakcyjnie. Poprzez specjalne okulary obserwowaliśmy częściowe zaćmienie słońca!