Wycieczka do Planetarium Śląskiego

12 listopada 2014 w ramach lekcji fizyki klasy drugie gimnazjum wzięły udział w wycieczce do Planetarium im. Mikołaja Kopernika, znajdującego się w Chorzowie. Uczniowie zwiedzili obserwatorium astronomiczne. Jedną z atrakcji była luneta soczewkowa. Jest ona największym tego typu obiektem w Polsce. Planetarium zostało również wyposażone w aparaturę projekcyjną, umieszczoną pod kopułą. Pomieszczenie te bardzo sprzyja akustyce, ponieważ nawet najcichszy szept niesie się po sali jak krzyk. Uczniowie zostali zaproszeni na seans podzielony na dwie części. Pomiędzy nimi była krótka przerwa. Mogliśmy zobaczyć gwiazdy i gwiazdozbiory, poznać teorię heliocentryczną Mikołaja Kopernika, a także zapoznać się lepiej z ruchem obrotowym oraz obiegowym Ziemi. Cały seans był bardzo interesujący i realistycznie przedstawiony. Uczniowie na pewno zapamiętali coś z tej "lekcji" astronomii.