I Rodzinny Piknik Piastowski

W poniedziałek 25 maja w odbył się I Rodzinny Piknik Piastowski. Na boisku Zespołu Szkół im. Piastów Śląskich zgromadzili się zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Spotkanie miało na celu integrację społeczności szkolnej i lokalnej. Tego dnia świętowaliśmy również dzień patrona Zespołu Szkół im. Piastów Śląskich. Już od rana dzieci oraz młodzież wgłębiali się w historię królów z rodu Piastów. Podczas pikniku uczniowie oraz rodzice wzięli udział w międzyklasowych rozgrywkach sportowych. Zaciętej walce towarzyszyły silne emocje, a każda z klas zadbała o doping swojej drużyny. Podczas pikniku odbyły się także mecze koszykówki i siatkówki, w których zmierzyły się zespoły nauczycieli oraz uczniów gimnazjum. Majowe spotkanie umilały występy wokalne uczniów, prezentacje układów tanecznych oraz specjalny pokaz doświadczeń matematyczno-fizycznych. Sportowym emocjom oraz popisom artystycznym towarzyszyły także inne atrakcje: malowanie twarzy, gry i zabawy na placu zabaw, zajęcia z chustą animacyjną, pokaz fryzur czy  kiermasz prac uczniów. Wszyscy goście Zespołu Szkół mogli przez cały czas częstować się pysznym ciastem, kawą i herbatą, kiełbaską z grilla oraz grochówką.

Tego dnia nie zapomnieliśmy także o naszych kochanych mamach, które zostały obdarowane upominkami oraz  życzeniami z okazji Dnia Matki.

Ten wyjątkowy majowy czas z pewnością na długo zapadnie nam w pamięć. Cieszymy się, że tego dnia tak wiele osób odwiedziło naszą szkołę, znalazło czas na chwilę rozmowy i zabawy. Mamy nadzieję, że organizacja Rodzinnych Pikników Piastowskich stanie się tradycją Zespołu Szkół im. Piastów Śląskich.

Zapraszamy do galerii!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować piknik: dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom oraz naszym sponsorom.