Otrzęsiny uczniów klasy pierwszej

Otrzęsiny uczniów klasy pierwszej gimnazjum, czyli "pierwsze koty za płoty"

9 października biężacego roku w naszej szkole odbyły się tzw. "otrzęsiny" uczniów klasy pierwszej gimnazjum. Miały one na celu udowodnić, że tegoroczni pierwszoklasiści są godni zostania piastowskimi absolwentami. Uczniowie klasy 2 zajęli się przygotowaniem tego dnia i zaplanowali cztery konkurencje, z którymi musieli się zmierzyć pierwszoklasiści. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy z nazwami poszczególnych kontynentów. Pierwsza konkurencja, z którą musieli stawić czoła, nosiła nazwę "pokaz mody". Tytuł mówi sam za siebie. Uczniowie musieli zaprezentować swoje stroje, przedstawiające kulturę kontynentu, do którego byli przypisani. Następne wyzwanie polegało na tym, aby zaśpiewać piosenkę. Możnaby pomyśleć, że to strasznie banalne. Było jednak pewne utrudnienie. Teksty piosenek zostały przetłumaczone na najróżniejsze języki świata. Przy tej konkurencji mogli połamać języki! Trzecim zadaniem był quiz z wiedzy o naszej szkole. W tym zadaniu młodzież również świetnie się spisała. Ostatnią konkurencją było zjedzenie łyżki chrzanu, bez krzywienia twarzy. W naszym jury znajdowali się: pani wicedyrektor Elżbieta Swadźba, pani Iwona Gorol, uczennica klasy 3B Justyna Tkocz oraz uczeń klasy 3A Szymon Sulejczak. Prowadzącymi byli Julia Czechowska oraz Wojciech Gasz. Stworzyli świetną, przyjacielską atmosferę i wszyscy bardzo dobrze się bawili!

Patrycja P.