Wycieczka do Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

4 listopada 2015 roku klasa III b gimnazjum wybrała się na wycieczkę do Brzegu oraz na Górę św. Anny. Mogli tam zobaczyć pięknie ozdobioną bazylikę będącą częścią klasztoru franciszkanów, która wzbudziła ogromny zachwyt. Kolejną atrakcją było zwiedzanie amfiteatru oraz Pomnika Powstańców Śląskich. Następni uczniowie udali się do Muzeum Czynu Powstańczego. Tam młodzież mogła poznać kawałek historii Śląska. Jedną z głównych atrakcji tego muzeum był 15-minutowy spektakl, polegający na połączeniu gry świateł psychodelicznej muzyki. Pomogło to klasie przenieść się do wydarzeń z tamtych czasów.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, gdzie uczniowie mogli dowiedzieć się więcej na temat patronów naszej szkoły. Tam mieli okazję zobaczyć na własne oczy sarkofagi ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, pradawne zbroje i dworski ubiór Piastów Śląskich oraz poznać historię, dotyczącą ich przeszłości i tradycji. Młodzież była bardzo zainteresowana i z uwagą słuchała opowieści przewodnika. Ostatnim punktem wycieczki była wystawa „Blask lampy naftowej” – klasa zobaczyła różne rodzaje lamp (kominkowych, stołowych, wiszących).

Wycieczka na długo pozostanie w pamięci klasy oraz jej opiekunów - pani Bożeny Wity i Sylwi Mazur.

Wycieczka  Wycieczka