Lekcja w kinie

21 kwietnia gimnazjaliści z klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w Lekcji w kinie przygotowanej w ramach programu Centrum Edukacji Filmowej. Temat zajęć dotyczył reklam. Podczas lekcji prowadzonej przez zawodową aktorkę uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie funkcje języka wykorzystuje reklama, jak świadomie ją odczytywać, a także w jaki sposób reklamy mogą nami manipulować. Bez wątpienia atutem lekcji była twórcza aktywizacja uczestników oraz film pt. Iluzja.  Wraz z agentami FBI oraz Interpolem uczniowie podążali śladem grupy iluzjonistów, którzy podczas swojego przedstawienia w New Vegas obrabowali bank... w Paryżu, a ukradzione pieniądze rozdali zgromadzonej publiczności. Z niecierpliwością czekamy na kolejną lekcję, która tym razem będzie dotyczyć magii kina.