Dzień Patrona

25 maja 2016 roku z świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu młodzież naszej szkoły mogła zobaczyć prezentację multimedialną związaną z Piastami Śląskimi. W tym roku postanowiliśmy przybliżyć uczniom sylwetkę najbardziej znanego spośród Piastów Śląskich – Henryka Brodatego.  Po omówieniu prezentacji uczniowie obejrzeli, przygotowane przez panią Annę Ryśnik, przedstawienie związane z Henrykiem Brodatym oraz jego żoną – świętą Jadwigą. Następnie uczniowie klasy V i VI SP oraz klasy I i II gimnazjum wzięła udział w grze terenowej. Jej uczestnikami byli uczniowie klasy V i VI SP oraz I i II gimnazjum. Główny temat związany był z patronem szkoły. Uczniowie podzieleni byli na 14 drużyn, a ich zadaniem było wykonać zadania na 14 stanowiskach. Zadania były urozmaicone. Cześć z nich dotyczyła wiedzy historycznej związanej z historią średniowiecznej Polski, w tym z Piastami Śląskimi, część zadań natomiast była związana z wykonaniem pewnych zadań logicznych – np. rozwiązanie rebusu lub sudoku. Niektóre zadania wymagały znajomości Łazisk Górnych, a inne sprawności fizycznej. W przeprowadzenie gry terenowej zaangażowani byli również uczniowie klas III gimnazjum, którzy pracowali przy poszczególnych stanowiskach. Różnorodność zadań, ich ciekawa forma oraz duch rywalizacji  sprawiły, że uczniowie świetnie się bawili. Całość konkursu koordynowała pani Sylwia Mazur, nauczyciel historii. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone na II Rodzinnym Pikniku Piastowskim. Zapraszamy do szkolnej galerii.