PROJEKTY Z KLASĄ

Tegoroczna gala gimnazjalnych projektów edukacyjnych w Zespole Szkół im. Piastów Śląskich odbyła się w dwóch sesjach: 31 maja i 1 czerwca. Miała szczególny charakter dzięki obecności władz miasta Łaziska Górne oraz licznych gości. Po raz pierwszy w projekcie uczestniczyli uczniowie klas II gimnazjum. Zrealizowano 15 projektów z różnych dziedzin nauki. Począwszy od fotografii, poprzez psychologię, technikę, plastykę i inne szkolne przedmioty, a skończywszy na turystyce. Wszystkie zaprezentowane projekty cechował wysoki poziom wykonania. Różnorodna tematyka prac i widoczne zaangażowanie twórców sprawiły, że prezentacje oglądano z prawdziwą przyjemnością. Uczestnicy gali odbyli wirtualną wycieczkę do Londynu i do Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Dowiedzieli się też między innymi, czego boją się ludzie i jaka jest różnica pomiędzy silnikiem wysokoprężnym a czterosuwem; jak żyć zdrowo i co może o nas powiedzieć fotka na Facebooku.

Udział w projekcie niewątpliwie wzbogacił wiedzę i rozszerzył umiejętności uczniów w dziedzinie, która ich zainteresowała. Rozwiązując konkretny problem badawczy, uczyli się samodzielności, odpowiedzialności, współpracy…

I zdobyli coś więcej niż zaliczenie projektu. Poczuli smak prawdziwego zwycięstwa. Nad sobą samym.

Zapraszamy do galerii.